ARELID KART HAKKINDA

T.C. İstanbul Arel Üniversitesi (Üniversite) öğrenci, personel ve misafir kimlik kartları,

ArelID Kart marka adını alarak üniversite yerleşkelerinde faaliyet gösteren yemekhane, kafe- kantin, kırtasiye vb. gibi alışveriş noktalarında ödeme kartı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Üniversitenin    tüm    yerleşkelerine    ve/veya    yerleşkelerindeki    binalarına,    Üniversite kütüphanelerine ve spor merkezi gibi tesislerine erişim için kimlik kartları kullanılmaktadır.

ArelID Kart, Üniversite yerleşkelerinde tüm öğrenci, personel ve misafirlerin ticari faaliyet gösteren yemekhane, kafe-kantin, kırtasiye hizmet alımlarını, Üniversite kütüphanelerinin ve spor merkezi tesislerinin kullanımını, yerleşke içinde satın alımlarını ve yerleşkelere/binalara erişimi kapsamaktadır.

ArelID  Kart  sistemi  kullanılarak  Üniversite  içerisinde  istenilen  bölgelerde  giriş/çıkış denetimi ve devam takibi yapılabilmekte; otoparklara, kütüphanelere ve yurtlara giriş/çıkış kontrol  altına  alınabilmekte;  nakit  para  kullanmadan  kart  içine  yüklenen  ArelNakit  ile kantinlerden, yemekhanelerden ve otomatlardan yararlanılabilmektedir.

Üniversite’nin  tüm  öğrencileri  öğrencilik  hakları  devam  ettiği  sürece  ve  çalışanları Üniversite’nin mensubu olmaya devam ettikleri süre boyunca güncel bir ArelID Karta sahip olmalı  ve  bu  kartı  taşımalıdırlar.  ArelID  kartın  gözetimi  ve  güvenliği  kart  sahibinin sorumluluğundadır.

 

Daha Fazla Bilgi İçin Dokümanlar Sayfasını İnceleyiniz

Kaybolma veya çalınma durumunda kart sahibi en kısa sürede ArelID Kart’ın devre dışı bırakılması için ArelID Kart Birimi’ne sayfada belirtilen adımlar takip ediniz

Hesabınıza bu alandan erişerek bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Kart hesabınıza yükleme yapmak için bu alanı kullanabilirsiniz.